Siyonist İsrail Ordusuna Yeni İran Emri: Arttırın…

Yediot Ahronot gazetesi, Siyonist rejim Savaş Bakanı Naftali Bennett’in ordu komutanlarına İran’a yönelik ekonomik ve siyasi baskılarla eş zamanlı olarak bu ülkenin Suriye’deki hedeflerine saldırıların arttırılması emrini verdiğini duyurdu.

İran’ın Suriye’deki varlığına yönelik yeni kararlar alan Naftali Bennett, İran’ı Suriye’den geri çekilmeye zorlamak için İranlı ve İran destekli güçlere saldırıların arttırılmasını istedi.

Yediot Ahronoth gazetesi Bennet’in yeni siyaseti ile ilgili olarak Ordu Komutanları ile yaptığı gizli bir toplantıda şunları söylediğini yazdı:

“İran’ın Suriye’deki varlığına yönelik bu yeni siyasetimiz; bu ülkenin iç sorunlarla uğraştığı, Irak ve Lübnan’da karışıklıkların yaşandığı, Hizbullah’ın sıkıntıda olduğu ve İsrail’in İran’ın Suriye’deki hedeflerine yönelik saldırısına Hizbullah’ın cevap verme ihtimalinin zayıfladığı bir zaman diliminde yürürlüğe girdi.”

Bennett komutanlara yaptığı konuşmada ayrıca şunları söyledi:

“İran Suriye’den çıkmalıdır. İsrail 25 sene önce Hizbullah’ın sınırlarında füze rampası kurmasını seyretmeseydi bugün bu örgütün elinde 140 bin füze olmazdı. Geçmişte yaptığımız bu hatayı artık yeniden tekrarlamayalım. Bu nedenle İran’a yönelik ekonomik ve siyasi baskıların devam ettiği bu dönemde askeri saldırılara da hız vermeliyiz. Bu saldırıların zamanı şimdidir. Çünkü bugün İran’a baskı kurmak için stratejik bir fırsat doğmuştur. İran’ın asker kaybı arttıkça Tahran’ın Suriye’den çıkması için baskılar da artmaktadır. İsrail’in mesajı güçlü ve açık olmalıdır. Biz İran’ın sınırlarımızda asker bulundurmasına izin vermemeliyiz. Eğer İranlılar sınırlarımıza yaklaşırlarsa biz onlara saldırmalıyız ve onları sınırlarımızdan uzaklaştırmalıyız. ABD ve Rusya gibi büyük devletler bu konuda bize yardımcı olmuyorlar.”