Siyonist İsrail: İran, Venezuela’ya İHA Veriyor

Irkçı İsrail rejiminin Savunma Bakanı Benny Gatnz, Amerikalı Yahudilerin işgal altındaki Kudüs’te düzenlediği bir konferansta konuşma yaparak İran konusunda yeni iddialar ortaya attı.

İsrail’in I24 News adlı TV kanalının haberine göre ırkçı rejimin savunma bakanı, bir insansız hava aracının resmini göstererek “Bu, İran yapımı bir insansız hava aracıdır ve İran, bunları Venezuela’ya veriyor” dedi.

Benny Gatnz, İran’ın “Muhacir-6” adlı insansız hava araçlarının dışında Venezuela’ya başka silahlar da verdiğini iddia etti.

İran’ın Venezuela’ya silah yardımının yeni bir şey olmadığını savunan Gantz, İran’ın 2012 yılında da Venezuela’ya benzer silahlar verdiğini söyledi.

Irkçı İsrail rejimi liderlerinin İran’la ilgili bu iddialarının İran’la Avrupa ülkeleri arasında Viyana’da yapılmakta olan görüşmelerde ilerleme sağlandığının açıklanmasıyla eş zamanlı olması dikkat çekici bulundu.

İranlı ve Avrupalı yetkililer, Viyana’da yapılan nükleer müzakerelerde İran’a uygulanan yaptırımların kaldırılması konusunda çok kritik bir noktaya ulaşıldığını açıklamıştı.

Irkçı rejimin başbakanı Naftali Bennet de Pazar günü yapılan kabine toplantısında İran’la nükleer anlaşmanın yeniden canlandırılması için Viyana’da yapılan görüşmelerde ilerleme sağlandığına değinmiş taraflar arasında kısa süre içerisinde bir anlaşmaya varılabileceğini söylemişti.

Irkçı rejimin başbakanı Naftali Bennett, “Yeni anlaşma öncekinden daha kısa sürede ve daha zayıf olabilir” diyerek kaygısını dile getirmişti.