Siyonist İsrail, Gazze’de Bir Okulu Hedef Aldı

Gazze’deki Eğitim Bakanlığı, İsrail’in Birleşmiş Milletler Filistin Mültecileri Yardım ve Çalışma Ajansı’na (UNRWA) bağlı Gazze şehrindeki eş-Şatı okuluna düzenlediği saldırıyı kınadı.

Açıklamada bakanlık, saldırının İsrail işgalinin Filistin halkına ve özellikle eğitim kurumlarına yönelik işlediği suçlara eklenecek yeni bir suç olduğunu belirtti.

Bakanlık, uluslararası kurumları ve Birleşmiş Milletler’i, İsrail’in hukuksuz ve yasadışı politikalarını durdurmaya ve Filistin halkını hedef alan, uluslararası hukuka göre suç sayılan tüm uygulama ve saldırılardan işgalci rejim liderlerini sorumlu tutmaya çağırdı.

Görgü tanıkları ve Gazze güvenlik güçlerinden alınan bilgiye göre, İsrail uçakları, Gazze kentinin batısındaki Eş-Şatı Mülteci Kampı’nda bulunan UNRWA’ya ait bir okulu hedef aldı.

Atılan füzenin patlamadığı ancak okulda hasar meydana geldiği belirtilirken, olay anında okulun boş olması nedeniyle can kaybı ve yaralanma olmadığı ifade edildi.

Kaynaklar, patlayıcı imha ekibinin füzenin kalıntılarını ve yol açtığı tehlikeyi ortadan kaldırmak için olay yerine intikal ederek gerekli çalışmalarına başladığını bildirdi.