Home / Filistin / Siyonist İsrail Filistinlilerin Evlerini Yıkmayı Sürdürüyor
siyonist-israil-filistinlilerin-evlerini-yikmayi-surduruyor

Siyonist İsrail Filistinlilerin Evlerini Yıkmayı Sürdürüyor

İşgal yönetimi El-Halil’in güneyindeki Yatta kentinde Filistinlilere aralarında evlerin ve caminin de bulunduğu yirmi binanın ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkılacağını tebliğ etti.

Yatta’daki Yerleşime Karşı Ulusal Komite Koordinatörü Ratib El-Cubur, işgal yönetimine bağlı “Sivil İdare” adlı birimin Yatta’nın güneydoğusundaki El-Mecaz ve Et-Tibyan bölgeleri sakinlerine 16 evin yıkılacağını bildirdiğini söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan El-Cubur, işgal yönetiminin bölgedeki bir caminin ve El-Mecaz ve Et-Tibyan’a elektrik sağlayan üç güneş enerjisi ünitesinin yıkılacağını tebliğ ettiğini açıkladı.

El-Cubur, söz konusu binaların uluslararası yardım kuruluşları tarafından inşa edildiğini ve bölgede yaşayan yaklaşık 200 kişinin ilkel koşullarda yaşadıklarını bildirdi.

Yerleşime Karşı Ulusal Komite Koordinatörü, resmi kurumlara ve insan hakları örgütlerine çağrıda bulunarak, bölge halkına yardımcı olmalarını istedi ve söz konusu yıkımların yapılması halinde onlarca insanın kış günü soğuk havada evsiz kalacağına dikkat çekti.