Siyonist İsrail, Filistinli Esirlere Maske Vermiyor

Hamas’ın liderlerinden olan ve eski Esirler Bakanı Vasfi Kabha, siyonist işgal yönetiminin Filistinli esirlerin temsilcilerine koruyucu maskeler vermeyi reddettiğini ve onları aşağılayıcı çirkin bir tavır sergileyerek maske yerine çoraplarını kullanmalarını önerdiğini dile getirdi.

Kabha, işgal yönetiminin Filistinli esirlere temizlik maddelerini ve dezenfektanları vermeyi de reddetmesinin korona virüsünün yayıldığı bu dönemde onları tehlikeye atmaktan başka bir amaç taşımadığını belirtti.

Kabha, esirler arasında dolaşanların da korona virüsünün yayıldığı yerlere girip çıkan işgalci askerler olduğuna işaret ederek bu askerlerin esirlerle irtibatları karşısında esirlerin korunması için bir tedbir alınmamasının onları salgın hastalıkların yayıldığı ortamda tehlikeye atma amacı taşıdığını vurguladı.

Kendisi de eski esirlerden olan Kabha, cezaevlerindeki hakim şartların esirlerin korunması için elverişli olmadığını, onların arasında muhtelif hastalıkların yayılmasının da bu kötü şartlardan kaynaklandığını, özellikle hücre hapsine mahkum edilenlerin çok karanlık ortamlarda tutulduklarını ifade etti.