SİYONİST İSRAİL: Dünya SİSİ’ye Destek Olmalı

Mısır’daki darbenin üzerinden yaklaşık 4 yıl geçmesine rağmen hala taşların yerine oturmaması ve her an çöküş tehlikesi yaşaması Mısır’daki darbe rejimi liderleri ve destekçilerini endişelendiriyor.

Mısır’daki darbe rejiminin en büyük destekçileri arasında yer alan İsrail, yaşadığı bu endişeden ötürü dünyaya çağrıda bulunarak Abdulfettah Sisi için destek istedi.

GÖZAT  İSRAİL: Dünya ESED'in Gidişine İkna Olmalı

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, Pazartesi günü yaptığı açıklamasında “Mısır’ın çöküşü, sadece İsrail ve Ortadoğu için değil tüm Avrupa ve dünya için tehlike oluşturuyor. Mısır’ın istikrara kavuşması ve şuan içinde bulunduğu karmaşık durumdan çıkması, tüm dünya gibi bizi de ilgilendiriyor” dedi.

İsrail radyosuna yaptığı açıklamasında Steinitz “Uluslararası toplumu, Mısır’ın güvenliğe kavuşması ve ekonomik kalkınması için Abdulfettah Sisi’yi desteklemeye çağırıyorum” dedi.

GÖZAT  SİSİ Ailesinde MOSSAD Çalışanları Var

Sisi, İsrail’in Çıkarlarına Çalışıyor

İsrail Ordusu Eski Sözcüsü General Avi Benayahu ise Sisi’nin Gazze’ye yapılan silah sevkiyatını engelleyerek İsrail’in çıkarları için çalıştığını söyledi.

Maariv gazetesinde yayınlanan makalesinde Benayahu, “Bölgede hızlı bir değişim var. İsrail, bu değişimi çıkarları doğrultusunda kullanmalıdır. Sisi, ordusuyla birlikte İsrail’in çıkarına çalışıyor. Gazze için yeni tünellerin açılmasını ve silah kaçakçılığını başarılı bir şekilde engelliyor. Sınırların kapalı tutulmasından ötürü Hamas, askeri gücünde büyük darbe aldı” dedi.

GÖZAT  SİYONİST GENELKURMAY: Mısır, İsrail'in Güvenliği İçin Elinden Geleni Yapıyor

Siyonist İsrailli liderler ile Sisi arasında güçlü ilişki, İsrail’in Mısır Büyükelçisi David Govrin tarafından da vurgulanmıştı. Govrin, Ulusal Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü’nde yaptığı konuşmasında “Abdulfettah Sisi ile Benyamin Netanyahu arasındaki güçlü ilişkiler güven ve karşılıklı saygıya dayanmaktadır” demişti.

İsrail ile Mısır arasındaki ilişkilerin büyük ölçüde askeri alanda ilerleme katettiğini ifade eden Govrin, ekonomi ve sosyal alanda da ilişkilerin geliştirilmesinin iki ülke arasındaki uzun süreli işbirliğini destekleyeceğini söylemişti.