Siyonist İsrail, 1973’ten Beri Savaş Kazanamadı

Siyonist kaynaklar araştırmasına göre, terör rejimi İsrail 1973’den bu yana girdiği hiç bir savaşta zafer elde edemedi ve gelecekte de kazanması zor ihtimal görünüyor.

Tel Aviv üniversitesinin konuyla ilgili hazırladığı ve yayınladığı rapora göre, ‘İsrail’in bundan sonraki muhtemel savaşları kazanması için siyasetlerini gözden geçirmesi gerekiyor ve bunun için de İsrail’in savunma ve saldırı konularındaki siyasetlerine yeniden şekil vermesi gerekiyor’ ifadesi yer aldı.

Araştırma raporunda, İsrail’in 1973’den beri girdiği savaşlarda sanki kazanan taraf olduğu gibi bir izlenim verildiği halbuki hiç bir savaşı kazanamadığına yer verildi. 

Raporda, İsrail’in 1967 savaşında Arap topraklarından bir bölümünü işgal edebildiğine işaretle, artık bu gibi başarıların mümkün gözükmediği çünkü bölgede dengelerin değiştiğinin altı çizildi.

Bilindiği gibi terör rejimi İsrail, son 20 yılda Lübnan’a açtığı savaşlar ile yine aynı şekilde Gazze Şeridi’ne düzenlediği savaşlarda ağır kayıplar vermiş ve ateşkes çağrısında bulunarak savaşı durdurmak zorunda kalmış ve yenilgiyi de böylece kabul etmişti.