Siyonist İşgal MESCİDİ AKSA’nın 200 Metre Uzağında

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, “Haliba ya da Cevher” diye isimlendirilen bina projesinin inşası için temel atma çalışmalarının başladığı belirtildi.

Çalışmalar kapsamında, Ağlama Duvarı Mirası Fonu olarak anılan İsrail hükümeti şirketi, Haliba projesi için tüm vinç ve teçhizatlarının yerleştirildiğini açıkladı.

“Haliba Ev Projesi”, 6 yıldır Eski Kudüs’te yapılan en büyük Yahudileştirme projesi olarak görülüyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, projenin kabulünün 2015 yılından bu yana İsrail hükümetinin koordinatlarıyla ilerlediği açıklandı.

Mescid’i Aksa’nın 200 metre batısında yer alıyor

Teknik açısından, inşaat projesi biri yerin altında, üç katlı bir binadan oluşuyor. Bina bin 500 ile bin 700 metre karelik bir alanda Burak duvarı seviyesinden 4,7 metre yükseklikte, Mescid-i Aksa’nın 200 metre batısında yer alıyor.

Birinci katta çeşitli oda ve salonlar bulunacak, bunların en önemlileri ziyaretçiler için açık resepsiyon salonu, dini ders salonu, turistlere mahsus bir salon, üst düzey ziyaretçiler için bir resepsiyon salonu, ve hükümet için ayrılan özel odalar.

İkinci katta büyük bir kütüphane, bürolar, sinagog, dini bir okul ve güvenlik odaları yer alacak. Binanın çatısı ise meydanı, Burak duvarını ve Mescid-i Aksa’yı izlemek isteyen turistler için, açık bir terastan oluşacak.