Siyonist Güçlerle 48 Noktada Çatışma – 1 Şehit

Geçen hafta Batı Şeria ve Kudüs’te Filistinliler ile işgal güçleri arasında 48 farklı noktada çatışma yaşandı. Çıkan çatışmalarda molotof kokteylleri, patlayıcılar ve havai fişekler kullanılırken onlarca Filistinli ve çok sayıda Yahudi yerleşimci ve askeri yaralandı.

Yahudi yerleşim birimlerini ve İsrail’in ilhak planını protesto etmek isteyen Filistinliler, Kalkilya, El-Halil, Ramallah, Cenin ve Nablus’ta 8 ayrı noktada İsrail askerlerinin saldırılarına maruz kaldı. İşgal güçleri göstericilere göz yaşartıcı gaz ve plastik kaplı metal mermilerle müdahale ederken 18 sivil yaralandı.

Perşembe günü, el-Halil, Ramallah ve Cenin’de 3 noktada çatışma meydana geldi.

Çarşamba günü ise 35 yaşındaki Nur Cemal Şakir, Kudüs’ün Silvan Mahallesindeki ez-Zaim kontrol noktasının yakınlarında işgalci İsrail askerlerinin açtığı ateşle ikindi vaktinde katledildi. Söz konusu olayın ardından birçok noktada çatışmalar yaşandı.

Salı günü işgal güçleri ile Filistinli geçler arasında 5 ayrı noktada çatışma yaşandı. 2’si kurşunla olmak üzere 6 Filistinli ve bir İsrail askeri yaralandı.

İşgal güçleri ile Filistinliler arasında 9 ayrı noktada çatışmanın yaşandığı Pazartesi gününde ise atılan taşlardan 5 Siyonist yerleşimci yaralandı.

Son olarak İsrail çeteleri ile Filistinli mücahitler arasında Pazar günü 10 noktada çatışma baş gösterdi.

Söz konusu çatışmaların yanı sıra Siyonist işgal güçleri, işgal altında olan Batı Şeria ve Kudüs’te Filistinlilerin evlerine baskın düzenleyerek tutuklamalar gerçekleştirirken, evlere zarar verip, çocuklara ve kadınlara korku dolu anlar yaşattı.