Siyonist Güçlerden BATI ŞERİA’da Baskın ve Tutuklamalar

Baskınlar ve tutuklamalar işgalci askerlerle Filistinli gençler arasında çatışmalara neden oldu.

Nablus şehrinin batısındaki Tel beldesinde iki Filistinli genç tutuklandı. Tel beldesine işgalciler 15 araçla baskın düzenledi ve muhtelif evlerde aramalar gerçekleştirdiler.

GÖZAT  Meşal: Esirlerimiz İçin İsrail'e BEDEL ÖDETECEĞİZ

Aramalar gençlerle çatışmalara neden oldu ve işgalciler ses ve gaz bombaları kullandılar. Olayların sonunda Hamza Ahmed Said Ramazan (26) ve Talib Semir Talib (21) isimli gençleri tutukladılar.

Kalabalık bir işgalci grup da Nablus’un doğusundaki Belata mülteci kampına baskın düzenledi. Burada sabah 06.00’ya kadar devam eden aramalar gerçekleştirdiler. Burada da gençler baskın düzenleyen işgalci askerleri taşladılar.

GÖZAT  Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Hamas'a Silah Bırakması İçin Baskı Yaptık

İçlerinde istihbarat elemanlarının da olduğu bir diğer kalabalık işgalci grup da El-Halil’in güneyindeki Yata beldesine baskın düzenledi ve onlarca evde arama yaptılar. Burada da Filistinli bir kadını gözaltına aldılar.

Yahudi Yerleşimine Karşı Ulusal ve Halk Komiteleri Genel Organizatörü Ratib El-Cebur’un verdiği bilgilere göre işgal güçleri Yata’ya 150 askerle baskın düzenlediler ve aramalarda evlerin eşyalarına büyük zarar verdiler.
Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesi de baskın ve aramaya maruz kaldı.

GÖZAT  İslami Cihad: El-Gig Zaferi, İsrail Esir Politikasına Darbe Vurdu

Buradaki olaylarda işgalcilere ait bir askeri aracın ters dönmesi sonucu bir işgalci askerin yaralandığı haber verildi.

İşgalciler buradaki baskında da birçok evde arama yaptı ve Abdülaziz Ferid Huseyn isimli bir Filistinliyi gözaltına aldılar. Burada da gençler baskın düzenleyen askerleri taşladılar.