SİYONİST Güçlerden KUDÜS’te Baskınlar

İşgal güçleri erken saatlerde, Nablus’un kuzeyindeki Burga beldesi sakinlerinden iki genci evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin beldeye baskın düzenlediğini, Emir Mahmud Dağlas ve Ahmed Iyad Ebu Amr isimli gençleri gözaltına aldığını ve gençlerin evlerinde arama yaptığını  söyledi.

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah erken saatlerde Kudüs’ün çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında yedi kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan birinin kadın ve beşinin çocuk olduğu ifade edildi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal güçlerinin dün gece Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesi Ra’su’l-Amud Mahallesi’nde üç çocuğu işgalcilere taş attıkları bahanesiyle gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin ayrıca Ramallah yakınlarındaki Bedres köyüne baskın düzenlediği ve beş evde arama yaptığı, evlerden birinde bulduğu paralara el koyduğu belirtildi.

El-Halil’e bağlı Beyt Ummer beldesinde de işgal güçlerinin eski esirlerden Celal Ahmed Abdülhamid Beriğis ve Celal Kasım Er-Rai’nin evlerine baskın düzenleyerek evlerde arama yaptığı kaydedildi.