Siyonist Güçler Filistin Köyünde 3 EV YIKTI

Siyonist askerler tarafından korunan yıkım araçları bugün sabah erken saatlerde Velice köyündeki Aynu Cuveyze mıntıkasına doğru ilerledi. Sonra burada biri İbrahim Neyruh adlı Filistinliye, diğer ikisi de Hamid ve Raid Ebu Sinine adlı kardeşlere ait olan üç binayı yıkmaya başladı. Evlerin sahiplerinin Kudüs kimliği taşıdıkları ifade edildi.

GÖZAT  Gazze'de 1,5 MİLYON İNSAN Fakirlik Sınırının Altında

İşgal rejimine ait yıkım ekipleri evlerin sahiplerine evlerini boşaltmaları için 10 dk. süre tanıdı. Fakat bu süre içinde evlerin boşaltılması mümkün olmadığından evleri içindeki eşyaların üstüne yıktılar.

İbrahim Neyruh’un evi iki kattan ve toplamda 400 m2 alandan oluşuyordu ve aynı zamanda meskûn ev olarak kullanılıyordu. Ebu Sinine kardeşlerin evleri ise her biri 150 m2 alana sahip ve henüz inşaat halinde dairelerdi.

GÖZAT  Hamas'ın Yeni Siyaset Belgesindeki BİRKAÇ İPUCU

İşgal güçlerinin evlerin sahiplerine yaklaşık bir hafta önce yıkım uyarısı gönderdikleri, herhangi bir itirazlarının olması halinde mahkemeye başvurabileceklerini bildirdikleri ancak mahkemeden çıkacak kararı beklemeden yıkımı gerçekleştirdikleri ifade edildi. Evler işgal yönetimine ait olduğu ve ruhsatsız bina inşasının yasak olduğu bölgeye inşa edildiği iddiasıyla yıkıldı.