SİYONİST Güçlerden 6 FİLİSTİNLİYE Gözaltı

İşgalcilerin bölgede evlere baskınlar düzenledikleri rahatsız edici bir şekilde aramalar yaptıkları ve gözaltına alınan kişileri de bilinmeyen bir yere götürdükleri ifade edildi.

İşgal ordusu adına yapılan açıklamada işgal güçlerinin dün gece altı kişiyi arandıkları gerekçesiyle gözaltına aldığı iddia edildi. İşgal ordusunun açıklamasında bunlardan üçünün “kitlesel terör” eylemlerine katıldığı iddiasında bulunuldu.

İşgal güçlerinin dün gece ve bugün sabah gerçekleştirdiği baskınlarda Beytlahim’in güneyindeki Hızır beldesinde üç kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi. Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri burada evlere baskınlar düzenleyerek Muhammed İbrahim Da’du’ (25) ile Mahmud Da’du’ (19) kardeşleri ve Muhammed Hıdır Ebu Amus (17)’u gözaltına aldı.

Quds Press Haber Ajansı’nın verdiği bilgilere göre işgal güçleri Batı Yaka’nın Ramallah, Kalkiliya, Nablus, El-Halil ve Beytlahim şehirlerinde birçok eve baskın düzenledi.

İşgal güçleri dün akşam saatlerinde de Beir Zeit Üniversitesi’nde Hamas’ın öğrenci teşkilatı olan İslâmî Kitle’nin organizatörü ve eski esirlerden Usame Mufariha’yı Ramallah’ın batısındaki Beyti Avrittahta geçiş noktasında yeniden gözaltına almıştı.