SİYONİST Güçler 30 FİLİSTİNLİYİ Gözaltına Aldı

Nablus’ta bu sabah erken saatlerde kentin doğu kesiminde Yusuf’un Kabri bölgesine baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcileri korumakla görevli işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında yaşanan çatışmalarda onlarca genç yaralandı.

Filistin Kızılayı, işgal güçlerinin üzerine doğrudan ateş açtığı bir gencin omuzundan gerçek mermiyle yaralandığını ve Rafidya Hastanesi’ne kaldırıldığını, 17 gencin plastik mermilerle yaralandığını ve çok sayıda kişinin de bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini açıkladı.

İşgal güçlerinin Balata Mülteci Kampı’nda araçlarına ateş ederek durdurduğu iki genci birkaç saat gözaltında tuttuktan sonra serbest bıraktığı kaydedildi.

Balata Mülteci Kampı’nda Said Abd El-Meskavi’yi evine baskın düzenleyerek gözaltına alan işgal güçlerinin Kefer Galil beldesinde de Fahd Faruk Amir isimli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin dün gece Kalkiliya’nın doğusundaki Azbetu’t-Tabib beldesi yakınlarında Filistinlileri gelişigüzel durdurarak sorguya çektiği ve aşağıladığı belirtildi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Tulkerem’deki Nuru Şems Kampı’na da baskın düzenledi. Baskın sırasında işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı.

El-Halil vilayetinde ise işgal güçlerinin Kiryat Arba Yahudi Yerleşkesi’ne bir Filistinlinin sızdığı ihbarı üzerine yerleşke ve çevresinde gece boyu yoğun güvenlik önlemleri aldığı bildirildi.