SİYONİST Güçlerden 11 Filistinliye GÖZALTI

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan altı kişiyi gözaltına aldığını söyledi.

İşgal ordusu ayrıca, Tulkerem’in doğusundaki Nuru Şems Kampı’nda bir tabanca ele geçirildiğini ve Kalkiliya’da da direniş güçleriyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle binlerce şikel paraya el konulduğunu iddia etti.

Bildiride, işgal güçlerinin baskın düzenlediği El-Izze Kampı’nda silah araması sırasında işgal güçleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmaların çıktığı belirtildi.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Cenin Kampı’na düzenlediği baskın sırasında İslami Cihad liderlerinden Halid Ebu Ziyne’yi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri 60 yaşındaki Ebu Ziyne’nin evine baskın düzenledi ve evde arama yaptı.

İşgal rejimi televizyonu 10’uncu kanalı Cenin kenti yakınlarındaki El-Celeme kontrol noktasında görevli işgal askerlerine el yapımı patlayıcı atıldığını ve saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi.