Siyonist General: İsrail, En Kötü Günlerini Yaşıyor!

Siyonist Rejim Ordusu şikayetler birimi eski başkanı, rejimin şu an oldukça kötü bir durumda olduğunu, sayısız tehditlerin onu kuşattığını, içinde bulunulan durumun 1948 yılından bu yana emsalsiz olduğunu ve askeri hazırlıklar alanında acil kararlar alınması gerektiğini açıkladı.

Siyonist General İshak Barik İsrail radyosu ile yaptığı söyleşide birçoğunda 500-600 kg patlayıcı savaş başlığına sahip 200 binden fazla füzenin Siyonist Rejimi kuşattığını vurguladı.

General Barik,Siyonist Rejim Hükümetinin sorunu bu füzelerin gücü ve yaygınlığında olduğunu düşündüğünü açıkladı.

General Barik, Siyonist Rejimin Arrow ve Demir Kubbe gibi hava savunma sistemlerinin İsrail’in şehirlerini korumak için yeterli olmayacağını da sözlerine ekledi. General, her Arrow füzesinin 3 milyon dolar masrafının olduğunu ve Siyonist rejimin binlerce Arrow füzesine ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

İshak Barik açıklamalarına şu sekilde devam etti:

Tüm İsrail şehirleri Gazze, Lübnan, Suriye, Irak ve hatta Yemen füzelerinin atış mesafesinde yer alıyor. Bu yeni bir sorun değil, aksine 10 yıldır bu sorun devam ediyor ve İran Siyonist Rejimin çevresindeki bölgelerin silahlandırılmasını denetliyor.

Barik, Siyonist Rejim Ordu komutanlarını bu meselenin çözümü için son yıllarda gereken kararları almayı becerememekle itham ederek Rejimin hava kuvvetlerinin füze saldırılarıyla mücadele gücüne sahip olmadıklarını ve Gazze ve Lübnan’ın bu iddianın şahitleri olduklarını belirtti.

İshak Barik, İsrail’de yeni bir hükümetin kurulamamasının ordunun önündeki tehditlerle mücadeleye hazırlık sürecini olumsuz etkilediğini de söyledi.