Siyonist Gazete: İsrail’in Hedefindeki İlk 3 İsim…

Siyonist rejimin önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post’ta bugün yayınlanan bir analizde, İsrail’in hedefinde olan üç isim hakkında geniş bir analize yer verildi.

Siyonist rejimin önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post’ta bugün yayınlanan bir analizde, İsrail’in hedefinde olan üç isim hakkında geniş bir analize yer verildi.

“İsrail’in Potansiyel Vurma Listesinde Kimler Var?” başlıklı analizde, üç isme yer verildi. Bu listeye göre, Devrim Muhafızları Kudüs Orduları Komutanı General Kasım Süleymani, Hizbullah Lideri Seyyid Hasan Nasrallah ve Filistin İslami Cihad Hareketi askeri kanat lideri Baha Ebu el-Ata, sionist rejimin hedefindeki ilk üç isim.

Analizde, siyonist rejim önde gelen askeri yetkililerinin, İsrail’e karşı İran’dan büyük bir kasırga geldiği uyarısı da yapılıyor. Uyarıda bu kasırganın arkasında listedeki üç isim yer alıyor.

Analize göre siyonist rejim askeri yetkilisi şu ifadeyi kullanıyor: “Üç hedefimizin de adresi aynı: o da İran”

İsrailli askeri yetkiliye göre, İsrail’in karşılaştığı tehditlerin arkasındaki ilk isim Kasım Süleymani.

Analizde, şimdiye kadar Kasım Süleymani’ye birçok defa suikast girişiminde bulunulduğunu, Hizbullah direniş komutanı İmad Muğniye’ye Şam’da düzenlenen bombalı saldırıdan da Kasım Süleymani’nin kurtulduğu belirtiliyor.

Analizde Kasım Süleymani’den sonra Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah hakkında genişçe bir değerlendirmeye yer verildikten sonra üçüncü isim olarak Filistin İslami Cihad Hareketi askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri’nin komutanı Baha Ebu el Ata üzerinde duruluyor.

Haberin Kaynağı:

===> Who are the men on Israel’s potential hit list?