Siyonist Gazete: Azerbaycan, Türkiye ve İsrail Arasında Arabulucu…

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Mesut Hakkı Caşın’ın Türkiye ile İsrail rejimi arasındaki ilişkilere ilişkin yapmış olduğu açıklamanın ardından İsrail rejimi merkezli yayın yapan Walla News haberi sitesi de dikkat çeken bir bilgi aktardı.

Siyonist rejimle “normalleşme” sürecinde sıcak gelişmeler yaşanırken son olarak İsrail rejimi medyasında dikkat çeken bir haber yer aldı. Buna göre Azerbaycan Lider İlham Aliyev, Ankara-Tel Aviv hattında arabuluculuğa soyundu.

Walla News haber sitesinin ismi açıklanmayan İsrailli yetkililere dayandırdığı bilgiye göre Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türkiye ile İsrail rejimi arasında arabuluculuk yapma noktasında çeşitli adımlar attı.

Habere göre Aliyev, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aradı ve iki isim Türkiye ile İsrail rejimi arasındaki ilişkilere dair konuştu.

Hatta bu doğrultuda Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in danışmanları İsrailli yetkililere Erdoğan’ın konuya olumlu karşılık verdiğini ve İsrail ile ilişkilerin geliştirilmesini doğrudan reddetmediğini iletti.