SİYONİST Eski Generalden ÇARPICI İTİRAFLAR

Daha önce İsrail askerlerinin Filistinlilere karşı 2. Dünya Savaşından önce Nazilerin davrandığı gibi davrandığını söyleyen Yair Golan, bu açıklamasının arkasında olduğunu ifade etti.

Golan, Siyonist Rejim Ordusu haber sitesinde yayınlanan açıklamasında, geçen sene İsrail’i Nazi dönemine benzettiği ifadesiyle ilgili olarak şunları söyledi: ‘Eğer söylediklerimin siyasi yöne çekileceğini bilseydim o açıklamayı yapmazdım’

Geçen sene yaptığı açıklamanın ardından İsrail’de iktidarda olan Netanyahu liderliğindeki aşırı sağcılar Yayir Golan’ı sert bir şekilde eleştirmişlerdi.

İsrail askerlerinin Filistinlileri suçsuz yere katlettiğini belirten Siyonist komutan, ‘Ben, bu olayın ardından korku ve endişeye kapıldığımı itiraf ediyorum. Özellikle Elior Azarya (Suçsuz yere öldürülen Abdulfettah Şerif’in katili Siyonist asker)’nın olayından sonra bazıları (İsrailli sağcılar ve onların başında da Netanyahu, o askerin yargılanmasına karşı çıkmışlardı) onun affedilmesi gerektiğine inandıklarını söylediler’ dedi.

Golan ayrıca, İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eizenkot’un da bu konuya değindiğini belirterek, elinde bıçakla ortaya çıkan her 16 yaşındaki kıza ateş edilmemesi gerektiğini söyledi.

Siyonist komutan, Ekim 2015’te başlayan Kudüs İntifadasının ardından İsrailli bakanların ve komutanların elinde bıçak olan her Filistinlinin öldürülmesi emrini verdiklerini ve silah taşıma ruhsatı olan İsrail vatandaşlarının evlerinden çıkarken yanlarına silahlarını almalarını istediklerini de hatırlattı.