SİYONİST Devlet Yılbaşından Beri 25 ÇOCUĞU Katletti

Hareket konuyla ilgili yayınladığı bildiride, 18 çocuğun 30 Mart’tan bu yana Gazze Şeridi sınırında yürütülen barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine işgal güçlerinin ateş açması sonucu şehit olduğunu ifade etti.

İşgal askerlerinin gerçek mermi kullanarak çocukları kasıtlı olarak öldürdüğü kaydedilen bildiride, 25 çocuktan 21’inin gerçek mermiyle şehit olduğu ve 11’inin yarasının başında ve boynunda olduğu kaydedildi.

Bildiride, işgal güçlerinin kendisi için hiçbir tehdit teşkil etmemelerine rağmen Filistinli çocukları kasıtlı olarak ve öldürücü bir şekilde hedef aldığı belirtildi.

Bildiride ayrıca işgal askerlerinin herhangi bir ceza almayacaklarını bildikleri için çocukları öldürmekten kaçınmadıkları ifade edildi.

Çocukları Savunma Hareketi, işgal güçlerinin 2017’nin ilk altı ayında Filistinli dokuz çocuğu şehit ettiğini hatırlattı.

Hareket, işgal rejiminin uluslararası hukuku hiçe saydığına dikkat çekerek, uluslararası toplumu Filistinli çocukları katleden işgalci canilerin gözaltına alınmaları ve yargılanmaları için acilen harekete geçmeye davet etti.