SİYONİST Damat Kushner: TRUMP, ABBAS’a Bayılıyor!

ABD Başkanı’nın damadı ve başdanışmanı, ‘Yüzyılın Anlaşması’ adını verdiği İsrail-Filistin planını piyasaya sürmeye başlarken, “Trump, Abbas’a bayılıyor, onunla doğru zamanda muhatap olmak istiyor” dedi.

Hiçbir siyaset ve devlet tecrübesi yokken ABD Başkanı Donald Trump’ın damat kontenjanından Beyaz Saray’ın başdanışmanı ve Ortadoğu uzmanı olan Jared Kushner, İsrail-Filistin meselesi için ‘Yüzyılın Anlaşması’ adını verdiği planı piyasaya sürmeye devam ediyor.

Gazetecilerle video konferans düzenleyen Kushner, ABD Başkanı Trump’ın Filistin Yönetimi Başkanı Abbas’a ‘bayıldığını’ söyledi. 

Trump’ın Abbas’la doğru zamanda muhatap olmak istediğini dile getiren Kushner, “Bizim kapımız Filistin liderliğine her zaman açık” dedi. 

ABD Başkanı’nın damadı ve başdanışmanı, daha önce hakaretengiz eleştirilerde bulunduğu Abbas’tan bu kez “Barış istediğine inanıyorum ama çevresindeki belli kişiler bizim yaklaşımımızdan çok rahatsız olduklarından doğal tepki olarak saldırıp çılgın şeyler söylüyor” diye söz etti.