Siyonist Büyükelçi: Türkiye-İsrail Ticaretini 2 Katına Çıkaracağız

Ankara’da diplomasi muhabirleri ile bir araya gelen Siyonist elçi Naeh, iki ülke arasındaki ticari ilişkiler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Siyonist İsrail Ekonomi Bakanı Türkiye’yi Ziyaret Edecek

İsrail Ekonomi Bakanı’nın kısa zaman içerisinde Türkiye’yi ziyaret edeceğini belirten Naeh, “İsrail ile Türkiye arasında 8 milyar dolar ticaret hacmine birkaç yılda ulaşabiliriz… İki ülke arasındaki ticaret ikiye katlanabilir, katlanmalı” dedi.

GÖZAT  Korsan İsrail: Türkiye İle Avrupa Doğal Gaz İhracatı İçin Anlaştık

Naeh ayrıca, Kıbrıs meselesi çözümünün Türkiye ile İsrail arasındaki enerji alanında işbirliğine de katkı sağlayacağını iddia etti.

İsrail’in Gasp Ettiği Filistin Gazı 2021’de Türkiye’de Olabilir

İsrailli bir yetkili ise Türkiye ile İsrail arasında yaz aylarına kadar doğalgaz konusunda anlaşmaya varılmasının hedeflendiğini ve anlaşmanın imzalanması durumunda İsrail gazını Türkiye’ye taşıyacak boru hattının inşasının 1.5 yılda tamamlanabileceğini ve planın hayata geçmesi durumunda hattan ilk gazın 2021 yılında Türkiye’ye ulaşacağını belirtti.

GÖZAT  Türkiye - Siyonist İsrail İLİŞKİLERİ ISINIYOR

İsrailli bir kaynak, İstanbul’un geçen ay Türkiye-İsrail İş Forumu’na ev sahipliği yaptığını hatırlatarak Türk İhracatçılar Meclisi üyesi işadamlarının İsrail İşadamları Konseyi ile bir araya gelmek üzere Tel Aviv’e bir ziyarette bulunacağını belirtti. Kaynak, ziyaret tarihinin birkaç ay içinde belirleneceği kaydedildi.