Siyonist Bennett: İsrail Yok Olmanın Eşiğinde

Siyonist İsrail Başbakanı Bennett, İsrail’in çöküş-dağılma riski ile karşı karşıya olduğu hususunda uyarıda bulundu.

Siyonist Bennett, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı mesajında, daha önce iç kavgalardan dolayı iki önemli dağılma yaşadıklarını, şimdi üçüncü aşamada olduklarını ve hep birlikte gerçek bir seçimin önünde bulunduklarını
ifade etti.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, “Dağılma tehlikesiyle karşı karşıyayız. İsrail, çöküşün eşiğinde” dedi.

Bennett, “İsrail, bir yıl önce en zor düşüş anlarından birine rastladı. İsrail gerçek bir sınavla karşı karşıya ve çöküşün eşiğine gelen eşi görülmemiş bir durumla burun buruna.” diye  vurgu yaptı. 

Bennett, rejimin karşı karşıya olduğu kritik ve tehlikeli aşamaya atıfta bulunarak Binyamin Netanyahu ve muhaliflerini toplumu zehirleme ve ayaklanmaya teşvik etmekle suçladı.

İsrail Başbakanı, “Hepimiz gerçek bir sınavla karşı karşıyayız. Acaba ülkemizi koruyabilir miyiz?” diye konuştu. 

Son yıllarda işgal altındaki topraklarda yaşanan kaosa, tekrarlanan seçimlere, kabinenin felç olmasına da değinen Bennett, rejimin en zor anlarından birine geldiğini çöküş tehlikesi ile yüz yüze olduğunu sözlerine ekledi.

Naftali Bennett, “İsrail şu anda tarihi bir yol ayrımında. Çökme tehlikesi güçlü bir şekilde devam ediyor ve ortadan kalkmamıştır. Hepimizin bu durumu anlaması gerekiyor. Geçmişte birçok krizle karşılaştık. Bunların arasında sık sık seçimlerin yapılması ve kaosun ortaya çıkması da var. Dolayısıyla en zor düşüş anlarına ulaştığımızı bilmeliyiz.” dedi. 

Siyonist Rejim Başbakanı şunları söyledi: “Birkaç gün önce ülkeyi bölebilecek beşinci seçim kampanyasına gidiyorduk.”

Bennett ayrıca “Ülkemiz daha önce iç çatışmalar nedeniyle 80 yıl süren ilk dönemin ardından parçalandı. 77 yıllık olan 2. dönemde ise yine dağıldık. Biz bugün 3. dönemdeyiz ve 80 yıllığa yaklaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Bennett daha sonra “Biz bugün gerçek bir imtihanla karşı karşıya kalmış durumdayız. Acaba bu sefer ülkemizi koruyabilecek miyiz” dedi.

Geçen ay İsrail Siyonist medyasının yaptığı bir ankete göre, yerleşimcilerin yüzde 69’u İsrail’in kaderi konusunda endişeli ve yüzde 66’sı İsrail polisine güvenmiyor.