Siyonist Belediye: Korku İçinde Yaşıyoruz

1948’de işgal edilmiş bölgenin güneyinde bulunan ve Gazze’den atılan roketlere maruz kalan Sderot kentinin Belediye Başkanı Alon Davidi, abluka altındaki Gazze Şeridi’nden balon ve füzelerin fırlatılmasına son veremediği için İsrail hükümetini sert bir şekilde eleştirdi.

İsrail Kanal 7 haber kanalında yer alan bilgilere göre Davidi, “Geçen hafta herkes bölge için barıştan bahsediyordu, hangi âlemdeki barıştan bahsedildiğini anlamış değilim.” ifadelerine yer verdi.

Sderot kentinin Belediye Başkanı Alon Davidi yaptığı açıklamada, Sderot kentinde savaş havasının hâkim olduğunu ve kentin sakinleri için güvensiz bir ortam oluştuğunu belirtti.

Alon Davidi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz’a, “Uyanmalısınız, Sderot kentinin sakinleri sığınaklara koşuyor, çocuklarımız korku içinde yaşıyor.” diyerek korku içinde sitemde bulundu.

Dün İsrail basınında ve sosyal medyada daha önce yer alan açıklamalarda, Gazze’den atılan bir füzenin Sderot kentinde bir eve isabet ettiği kaydedilmişti.

Sderot, “İsrail” olarak gösterilen bölgenin Güney ilinde yer alan ve Gazze Şeridi’ne çok yakın olan bir şehirdir. İşgalci İsrail tarafından fırlatılan füzelere karşılık Hamas, Sderot kentine roket saldırılarında bulunuyor.