SİYONİST Askerleri İfşa Edenlere CEZA GELİYOR

Kanun tasarısının hedefinde işgal ordusunun Filistinlilere yönelik ihlallerini ve tecavüzlerini kamuoyuna duyuran “Suskunluğu Kırma” örgütü var.

İşgal rejimi İsrail’de yayınlanan Israel Hayom gazetesi, yasa çıkarmayla ilgili komisyon ve Adalet Bakanı ile diğer bir bakanın kanun tasarısını onaylayacaklarını şimdiden ilan ettiklerini yazdı.

Siyonist gazetede ilk kez ayrıntıları yayınlanan yasa tasarısı işgal askerlerinin işgal rejiminin “iftira yasası”na göre kendilerini hedef alan, rencide eden, itibarını zedeleyen, haklarında zararlı bilgiler yayınlayanlar hakkında dava açmalarını ön görüyor.

Gazete Siyonist parlamento Knesset üyesi ve yönetimdeki Likud Partisi mensubu bakana dayandırarak verdiği haberde, tasarının Pazar günü ilgili komisyon tarafından kabul edildikten sonra onaylanması için Çarşamba günü Knesset’te gündeme alınacağını ifade etti.

Siyonist bakan yaptığı açıklamada, Suskunluğu Kırma Örgütünün orduyla ilgili yayınladığı bilgilerin yalandan ibaret olduğunu iddia etti ve açıklamasında, “İster Suskunluğu Kırma Örgütü olsun ister bir başkası, yaptıklarının bedelini ödemeleri gerekir” tehdidinde bulundu.

Mart 2004’te kurulan örgüt, İsrail menşeli bir örgüttür. Örgüt işgal altındaki Filistin topraklarındaki insan hakları ihlalleri yanında Batı Yaka, Gazze ve Doğu Kudüs’te görev yapan işgal askerlerinin yaşadıklarıyla ilgileniyor.

Bunların yanında işgal ordusunun ahlaki çöküntüsünü, yerleşimcilerin Filistin halkının hayatını cehenneme çeviren saldırı ve baskılarını araştırıp kamuoyuna duyuruyor.

İşgal rejimindeki askeri ve siyasi kuruluşların hedefinde olan örgüt, sürekli baskı altında tutuluyor.
Askerlerin hizmetleriyle ilgili gizli bilgiler ifşa ettiği iddiasıyla Mart 2016 yılında hakkında soruşturma açılmıştı.