SİYONİST Askerlerden 6 Filistinliye Gözaltı

Siyonist askerlerin düzenlediği gece baskınında El Halil’den Cemal Kerame, eşi Hena ve oğlu Cemil Kerame, Beyt Lahm’a bağlı Hudr Beldesinden de, Ahmed Avde İsa ve Muhammed Ömer Selahaddin isimli Filistinliler tutuklandı.

Shehabnews’te yer alan habere göre, İşgalci askerler baskın düzenledikleri evlerdeki eşyaları dağıtırken, aile üyelerini de darb etti.

Öte yandan, Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan Fransa vatandaşı aktivist Frank Romano açlık grevine başladığını duyurarak, işgal rejiminin Han El-Ahmer hakkındaki yıkım kararını bozuncaya kadar grevi sonlandırmayacağını açıkladı.

‘Han El-Ahmer’i Kurtarın’ kampanyasının koordinatörü Abdullah Ebu Rahme yaptığı basın açıklamasında, dün işgal güçleri tarafından tutuklanıp zindana atılan aktivist Frank Romano’nun zindanda açlık grevine başladığını belirterek, Romano’nun, işgal rejimi Han El-Ahmer ile ilgili yıkım kararını geri alıncaya kadar açlık grevini sürdüreceğini belirttiğini ifade etti.

Ebu Rahme açıklamasında Fransa’nın Sorbonne Üniversitesinde öğretim görevlisi olan Romano’nun Filistin halkıyla dayanışmak için Filistin’e geldiğini ve on gündür Han El-Ahmer’de bulunduğunu söyledi.

Romano, dün Han El-Ahmer’in caddelerini toprakla doldurmaya çalışan buldozerlere karşı Filistinli gençlerle birlikte direnirken işgal güçleri tarafından tutuklanmıştı.

Siyonist işgal mahkemesi 80 aileden oluşan 190 kişinin yaşadığı Han El-Ahmer’in yıkılıp sakinlerinin başka yerlere yerleştirilmesine karar vermişti.