SİYONİST Askerlerden 4 Kişiye GÖZALTI

İşgal güçlerinin gençlerden üçünü Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc Kampı’nın doğusunda sınırı geçtikleri gerekçesiyle gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçlerinin bir genci de Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya beldesinin doğusunda çıkan çatışmalar sırasında yaraladıktan sonra gözaltına aldığı ifade etti.

Yerel medya kaynakları, işgal güçlerinin El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki Vadi Ebu Katrun bölgesinde sınırı geçen üç genci gözaltına alarak götürdüğünü bildirdi.

Cibaliya beldesinin doğusundaki çatışmalarda bir gencin yaralandığını belirten kaynaklar, işgal güçlerinin yaralı genci gözaltına aldığını kaydetti.

Gazze halkı 30 Mart’tan bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Gazze Şeridi’nin kuzey ve doğu sınırlarında barışçıl gösteriler yapılırken, bugüne kadar işgal güçlerinin göstericilere açtığı ateşle 174 Filistinli şehit oldu, 19.600 Filistinli de yaralandı.