Siyonist Askerler, 14 Yaşındaki Çocuğu Şehit Etti

Siyonist İsrail güçleri, El-Halil kentindeki El-Fevvar Mülteci Kampı’na düzenlediği baskın sırasında Zeyd Fazıl Kaysiyye isimli 14 yaşındaki Filistinli çocuğu şehit etti.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre, sabahın erken saatlerinde İsrail ordusuna bağlı işgal güçlerinin El-Fevvar Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında işgalci askerleri ile Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmalar çıktı. Yaşanan çatışmalarda işgalci askerler, 14 yaşındaki Filistinli çocuğu başından vurarak şehit etti, 4 Filistinliyi de yaraladı.

Görgü tanıklarına göre, mülteci kampında uzun bir süredir annesiyle yaşayan Kaysiyye, şehit olmadan önce çok ağır bir şekilde yaralandı.

Açıklamada, kampta yaşanan olaylarda ayrıca 4 Filistinli gencin de çeşitli yerlerinden gerçek mermiyle yaralandıkları ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldıkları ifade edildi.

İsrail askerlerinin göz yaşartıcı gaz ile gerçek ve plastik mermi kullandığını, Filistinli gençlerin de taşlarla karşılık verdiğini ifade eden görgü tanıkları, arbedenin çok şiddetli geçtiğini ve saatlerce sürdüğünü kaydetti.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.