SİYASİ Tutuklamalar Vatana ve Davaya ZARAR!

Filistin Yönetimi’nin siyasi gözaltıları inkâr etmesinin insanların akıllarıyla alay etmek olduğunu ifade eden Assaf, insanların sadece bir siyasi partiye üye oldukları için gözaltına alınmalarına karşı olduğunu kaydetti.

Filistin Yönetimi’nin kanunları çiğnemek yerine onlara saygı duyması gerektiğini belirten Assaf, gözaltıların çoğunun hukuka aykırı yapıldığına ve gözaltına alınanların mahkeme önüne çıkarılmadığına dikkat çekti.

İşgal güçlerinin Filistin halkının tüm kesimlerini ve Filistin egemenliğini hedef aldığını bildiren Assaf, işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunu artırmak yerine Filistin’de birlik ve bütünlüğün sağlanması gerektiğini belirtti.

Bazı grupların siyasi gözaltılara yaklaşımını eleştiren Assaf, söz konusu grupların yaşanan ihlalleri görmesine rağmen herhangi bir açıklama yapmadığını ve sessiz kalmayı tercih ettiğini söyledi.

Assaf, söz konusu grupların ihlaller karşısında seyirci kalarak mücadele tarihlerini lekelediklerini ifade ederek, “Filistin insanının onurlu bir şekilde yaşaması için sesini yükseltmeyen çıkarcıdır” dedi.