Seyyid Ali Hamaney: Katliam Yapan İsrail Daha Ağır Tokat Yiyecek

İran İslam İnkılabı Rehberi İmam Ali Hamanei, Hamas’ın başlattığı Aksa Tufanı operasyonu hakkında, ”7 Ekim’deki yıkıcı deprem, Siyonist Rejim için onarılamaz bir istihbarat ve askeri hezimettir.” deyip, Siyonistlerin Gazze halkına yönelik işledikleri katliam ile daha ağır tokat yiyeceklerini belirtti.

Seyyid İmam Ali Hamaney bugün sabah saatlerinde Tahran’daki İmam Ali (a.s) Askeri Okulu’nda düzenlenen mezuniyet törenine katıldı.

Ayetullah Hamanei, burada yaptığı konuşmada, Hamas’ın başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna değinerek, ”7 Ekim’deki yıkıcı deprem, Siyonist Rejim için onarılamaz bir istihbarat ve askeri hezimettir.” dedi.

Başkumandan, sözlerine şöyle devam etti: ”Bu, Siyonistlerin kendi eylemlerinden kaynaklandı. Zulüm ve baskı arttığında ve barbarlık doruğa ulaştığında fırtınayı beklemek gerekir. Filistinlilerin cesurca yaptığı operasyon, işgalci düşmanın yıllardır devam eden ve son aylarda daha da artan kötü eylemlerine bir tepkiydi. Bunun sorumlusu rejimin iktidardaki kabinesidir.”

Akıllı bir operasyon tasarlayan Filistinli gençlerin tedbirini memnuniyetle karşılayan Ayetullah Hamanei, operasyonun Filistinliler tarafından yapılmadığını öne sürenlerin yanlış hesaplama yaptığını söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi, ağır darbe alan zalim düşmanın artık kendini masum göstermeye çalıştığına dikkat çekerek, ”Şimdi bu politikayı izliyor. Başkaları da ona yardım ediyor. İstikbar cephesinin medyası ona yardım ediyor. Onların kendini masum gösterme çabaları yüzde yüz yalan, çünkü Filistinli direnişçiler Gazze kuşatmasını delip Siyonistlerin askeri noktaları ve yerleşim yerlerine ulaşmayı başardı. O (Siyonist İsrail) masum mu? Bu işgal rejimi ne olursa olsun masum olamaz. O zalimdir, saldırgandır, cahildir, yalancıdır ama asla masum değil. Hiç kimse bu şeytani canavarı aklayamaz.” ifadelerini kullandı.

Gazze’ye yönelik devam eden saldırılara tepki gösteren Ayetullah Hamanei, şunları kaydetti:

“İşgalci rejim, kendini masum göstererek, Gazze’ye saldırı, insanların evlerine saldırı, sivillere saldırı ve Gazze halkının toplu olarak katledilmesi konusundaki zulmünü sürdürmek için bunu bir bahane olarak kullanmaktadır. Kendini masum göstermek bu rejimin cinayetlerini kat kat arttırması için bir bahanedir. Kendini mazlum göstererek, bu suçları meşrulaştırmak istiyor. Bu da yanlış bir hesaplamadır. Gaspçı rejimin liderleri, karar vericileri ve destekçileri bilsinler ki bu, kendilerine daha büyük bir felaket getirecektir. Bilsinler ki bu zulme verilecek yanıt, bu rejimin çirkin yüzüne daha ağır bir tokat olacaktır.

Cesur Filistinli gençlerin ve canlarından geçen fedakarların kararlılığı, Siyonist rejimin bu suçlarıyla daha da güçleniyor. Artık insanların zalimle oturup konuşarak Filistin’de bir konum bulabileceklerini düşündükleri günler geçti. O dönem bitti artık.

Bugün Filistinliler uyanık ve bilinçliler, gençler uyanık ve bilinçliler ve Filistinli planlayıcılar, var gücüyle çalışıyorlar. Dolayısıyla düşmanın, zulme uğramış gibi göstererek suç teşkil eden saldırılarına devam edebileceğini zannetmesi, yanlış bir hesaplamadır.”

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İslam dünyasının Siyonistlerin işlediği suçlara tepki göstermesi gerektiğini de vurguladı.