ŞEYH SABRİ: Mescidi Aksa ZAFERİ Bir Aşama

Şeyh İkrime Sabri yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “27 Temmuz Perşembe günü Mescidi Aksa’ya zafer kazanmış olarak girdiğimizde şöyle demiştik: Bu, kazanılması gereken zaferin bir parçasını ve bir aşamasını oluşturmaktadır. Önümüzde işgal yönetiminin geçmiş yıllardaki sınır aşmalarından kaynaklanan yığınlarla mesele bulunmaktadır.”

İşgal rejiminin Mescidi Aksa’yla ilgili planlarının ve arzularının son bulmadığına dikkat çeken İkrime Sabri; “Bir kere yenilirse bu onun bütün planlarından vazgeçmesi anlamına gelmez” dedi.

Sabri, halk mücadelesine ivme kazandırılmasına ihtiyaç olduğunu vurgulayarak kazanılan zaferin gelecek dönemler için değerlendirilmesi ve işgalin önümüze koyduğu engellerin aşılmasında bu zaferden istifade edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Mescidi Aksa’nın hatibi Şeyh İkrime Sabri, işgal rejiminin Mescidi Aksa’yla ilgili planlarını hayata geçirmede başarısız kalmasının üstünü kendisinin Kudüs’ü ve Mescidi Aksa’yı kontrol altında tutma gücüne sahip olduğunu göstermeye çalışmak suretiyle kapatmak istediğini ifade etti.

Sabri, işgal yönetiminin aynı zamanda Kudüslülere karşı birtakım intikam uygulamalarına başvurduğunu vurgulayarak bunun onun için beklenen bir şey olduğunu çünkü onun sürekli aşırılığa gitmeye, sınır aşmaya meyilli olduğunu söyledi.