Şeyh Raid Salah: KUDÜS SİZE SESLENİYOR!

“Aksâ Muhafızı” lakabıyla tanınan 1948 Filistin İslami Hareketi Lideri Şeyh Raid Salah, ezan yasağı ile birlikte gelişen diğer tehlikelere de dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Ezan yasağı ve Mescid-i Aksâ’nın karşı karşıya kaldığı tehlikelere karşı İslam ülkelerini göreve çağıran Şeyh Raid Salah, “Bu uygulama, İslam inancına karşı bir savaştır. Açıkça görülen o ki bunun arkasında ezanın Ummu’lFahm, Yafa, Akka veya Hayfa camilerinde susturulmasını hedefliyorlar.” açıklamasında bulundu.

GÖZAT  Şeyh İkrime Sabri: Mescidi Aksa'da EZAN SUSMAYACAK!

Raid Salah devamında “Bundan sonra kirli hesapları doğrultusunda faaliyete geçecekler ve diyecekler ki; “Bu kanuna göre Mescidi Aksa’dan ezanı tamamen kaldırmak istiyoruz.” Böylece zannediyorlar ki bu işin sonunda mübarek Mescidi Aksa’da ezanları susturacaklar. Bu da batıl, sömürgeci bir vaka olarak iddia ettikleri üzere Aksa’yı ‘Heykel Dağı’na çevirme projelerine bir adım olacak” dedi.

 
GÖZAT  Diyanet Başkanı Görmez: Ezan Yasağı, MÜSLÜMANLARI YOK SAYMAKTIR

Mescidi Aksa Size Sesleniyor

Şeyh Raid Salah’ın konuşmasının devamı şöyle:

Biz dinimizin ilkeleri için, iman ve İslam esasları ve genel olarak Allah’a (subhanehu ve teala) itaatin gereği üzere savaşmak, mücadele etmek istiyoruz. Dünya üzerinde çıkmış herhangi bir kanun iman esaslarımız ile çatışırsa bu kanunu iman esaslarımıza tercih edemeyiz. Bu nedenle Allah’a kavuşana kadar, mescitlerde ezan sesini yükseltmeye devam edeceğiz.

GÖZAT  İsrail’in Ezan Yasağına GAZZE'DEN EZANLI TEPKİ

Ezan okumaktan engellenirsek ve bu kanuna mecbur bırakılırsak ezan sesini hapishanelerde yükselteceğiz. Bunda asla tereddüt etmeyeceğiz ve ezanlar susmayacak.

Bütün İslam âlemine ve Arap dünyasına, yöneticiler ve halklar düzeyinde tek tek herkese diyorum ki; Kudüs size sesleniyor. Mübarek Mescidi Aksa size sesleniyor. Aksa minareleri size sesleniyor. Bütün Filistin minareleri size sesleniyor ve “Bu bir tehlikedir”