Şeyh İkrime Sabri’den Filistinlilere RAMAZAN Çağrısı

Şeyh İkrime Sabri yayınladığı basın açıklamasında, “Ramazan ayı boyunca Mescidi Aksa’da nöbet tutmak, ibadet etmek, gecelerini kıyamla geçirmek Müslümanların üzerine bir görevdir.

Aynı şekilde Müslümanların Mescidi Aksa’ya gelip verilen vaazları dinlemeleri, zikir halkalarına iştirak etmeleri, akide, ahlak, ibadet ve özellikle oruçla ilgili işlenen derslere katılmaları gerekir” dedi.

Mescidi Aksa hatiplerinden de olan Şeyh İkrime Sabri yapığı açıklamada ayrıca, Ramazan ayının hürmetine saygı gösterilmesi, lokanta ve kahvehanelerin Ramazan ayı boyunca kapılarını kapatmaları, infakta bulunulması, israf ve savurganlıktan uzak durulması, muhtaç ve fakir ailelere yardım edilmesi çağrısında bulundu.

Zenginleri de uyaran Şeyh İkrime Sabri, fahiş kârlardan uzak durmaları, hayrın her tarafa yayılması için de mallarının zekatlarını vermeleri gerektiğini ifade etti.

Şeyh İkrime Sabri, İslam ülkelerinden aralarındaki savaşları bırakmalarını, Kudüs ve Filistin’deki İslami vakıfları korumalarını talep etti.