Şehit Salihi Törenle Toprağa Verildi

Şehit Es-Salihi’nin cenazesi Nablus’taki En-Necah Üniversitesi Hastanesi’nden alınarak ailesinin son kez görmesi için El-Faria Mülteci Kampı’na götürüldü.

Kamptaki Er-Ribat Camii’nde cenaze namazı kılınan Es-Salihi, yine kamptaki Şehitler Mezarlığı’na defnedildi. Cenaze törenine Filistinli milli ve İslami grupların temsilcileri de katıldı.

Tubas Valisi Rebih El-Hendekci, Es-Salihi’nin annesinin gözü önünde yargısız infaz edilerek soğukkanlılıkla şehit edilmesinin insanlığa karşı işlenmiş bir suç ve savaş suçu olduğunu söyledi.

El-Hendekci, uluslararası toplumdan işgal güçlerinin Filistin halkına yönelik işlediği cinayetler karşısında sessizliğini bozmasını istedi.

Cenaze törenine katılanlar işgal güçlerinin cinayetlerini kınayan ve şehitlerin intikamının alınmasını isteyen sloganlar attı.

İşgal güçleri, dün sabah erken saatlerde bıçaklama girişiminde bulunduğu iddiasıyla gözaltına almak istediği Es-Salihi’nin evine baskın düzenlemiş ve yakın mesafeden ateş açan işgal askerleri Filistinli genci şehit etmişti.

Görgü tanıkları ve şehidin ailesi Es-Salihi’nin işgal askeri bıçaklama girişiminde bulunduğu iddiasını yalanladı.