ŞEHİT Na’san, Törenle Defnedildi…

İşgal güçlerinin dün Ramallah kentinin kuzeydoğusundaki El-Muğayyir köyünde şehit ettiği Filistinli genç bugün toprağa verildi.

Cenaze törenine katılanlar, 38 yaşındaki şehit Hamdi Na’san’ın naaşını Ramallah’taki Filistin Tıp Merkezi’nden alarak doğum yeri olan El-Muğayyir köyüne götürdü.

Ailesinin Na’san’ı son kez görmesinin ardından cenaze namazının kılındığı ve daha sonra şehit gencin toprağa verildiği bildirildi.

Cenaze namazına katılanlar, Yahudi yerleşimcilerin dün El-Muğayyir köyünde Filistinlilere saldırmalarını halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açmalarını kınadı.

Şehit Na’san’ın naaşının El-Muğayyir köyü yakınlarındaki Turmusaya bölgesine geldiğinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışma çıktığı bildirildi.

İşgal güçlerinin ses bombası, göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullandığı, çatışmalar sırasında iki gencin gözaltına alındığı ve bir kişinin de plastik mermiyle yaralandığı kaydedildi.

Yahudi yerleşimciler dün işgal güçleri himayesinde El-Muğayyir köyüne saldırmış, köy sakinlerinin üzerine ateş açmış, Hamdi Na’san isimli genci şehit ederken çok sayıda kişiyi de yaralamıştı.