ŞEHİTLERİN İntikamı 3 İSRAİL Askeri GEBERDİ!

İşgal güçlerinin Batı Yaka ve Kudüs’te Filistinli üç genci şehit etmesinden birkaç saat sonra, Ramallah’ta gerçekleştirilen ateş açma eyleminde 3 işgal askeri cehenneme gitti.

İşgal radyosunun bildirdiğine göre, saldırıda Ramallah kentinin doğusunda Yahudi yerleşimci mahallesi yakınlarında bulunan ve işgal askerlerinin kullandığı otobüs durağı hedef alındı.

İşgal rejimi medyası, bir Filistinlinin durak yakınlarında aracını durdurarak sıfır mesafeden işgal askerlerine ateş açtığını, saldırıda 3 Siyonist İsrail askerinin öldüğünü ve ikisinin de yaralandığını bildirdi.

Eylemciye ne olduğu hakkında çelişkili haberler gelirken, bazı kaynaklar eylemci gencin olay yerinden kaçmayı başardığını ve bazıları da yaralı olduğunu belirtti.

İşgal ordusu sözcüsü, Ramallah toprakları üzerinde kurulu Giv’at Asaf Yahudi Yerleşkesi yakınlarında silahlı bir kişinin açtığı ateşle 3 askerin öldüğünü ve iki askerin de yaralandığını açıkladı.

İşgalcilere ait 0404 sitesi de Giv’at Asaf Yahudi Yerleşkesi’nden gelen silah sesleri üzerine işgal güçlerinin bölgeye akın ettiğini yazdı.

İşgal güçlerinin bölgeyi kuşattığı ve bölgede operasyon başlattığı kaydedilirken, Maariv gazetesi saldırının son yıllarda gerçekleştirilen en tehlikeli eylem olduğunu ifade etti.

Siyonist rejim dün geceden beri, Barkan operasyonunu düzenleyen Eşref Nealive, Ofra operasyonunu düzenleyen Salih Bergusi ve işgal altındaki Kudüs’te anti Siyonist operasyonu düzenleyen Mecd Cemal Matir’i şehit etti.