Home / Filistin / Filistin Şehitler / ŞEHİT Hicazi GAZZE’de Defnedildi

ŞEHİT Hicazi GAZZE’de Defnedildi

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında 14 Mayıs'ta gerçekleştirilen milyonluk gösteriler sırasında işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralanan ve dün şehit olan 30 yaşındaki Visam Yusuf Hicazi Han Yunus'ta törenle toprağa verildi.

Şehidin naaşı Gazze’deki Avrupa Hastanesi’nden alınarak ilk önce Han Yunus’un doğusunda yer alan Beni Süheyla beldesindeki evine götürüldü.

GÖZAT  GAZZE'de Şehit Kullab'ın Cenazesi Kaldırıldı + FOTO

Ailesinin şehidi son kez görmesinin ardından Hamza Camii’nde cenaze namazı kılındı. Şehit Hicazi daha sonra belde mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine katılanlar şehitlerin intikamının alınmasını, Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin devam etmesini isteyen sloganlar attı.

GÖZAT  GAZZE'de Şehit Sayısı 62'ye Yükseldi

Hicazi’nin başından kurşunla ağır bir şekilde yaralandığı, Türkiye’de tedavi olmak için Mısır’a gittiği fakat Mısır Havayolları’nın uçağa almaması üzerine ailesinin Filistinli genci Gazze Şeridi’ne geri götürmek zorunda kaldığı ve Rafah Kapısı’na ulaştığı anda vefat ettiği bildirildi.

Filistinli gencin şehit olmasıyla birlikte işgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin başlamasından bu yana şehit ettiği Filistinli sayısının 178’e yükseldiği ifade edildi.