ŞEHİDİN Annesi ve Kardeşi Serbest Bırakılmadı!

Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, Salim askeri mahkemesinin şehit Eşref Nealive’nin yaklaşık iki aydır gözaltında tutulan annesini ve kardeşini serbest bırakmayı reddettiğini bildirdi.

Heyet, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, avukatlarının Vefa Mehdavi ve oğlu Emced’in kefaletle serbest bırakılmalarını talep ettiğini fakat işgal rejimi savcılığının bu talebe karşı çıktığını ve gözaltında kalmalarını istediğini söyledi.

Avukatlarının Ofer mahkemesinde kararı temyiz edeceğini ve anne ile oğulun derhal serbest bırakılmalarını isteyeceği kaydedilen bildiride, her ikisine de yöneltilen suçlamaların gerçek dışı olduğu belirtildi.

Heyet, Vefa Mehdavi ve oğlu Emced’in Eşref Nealive’nin gerçekleştirdiği eyleme tepki olarak gözaltına alındıklarına dikkat çekti.

İşgal güçleri 54 yaşındaki Vefa Mehdavi’nin oğlu Eşref’in silah eğitimi aldığını ve eylem yapma niyetinden haberi olduğunu iddia ediyor.

İşgal güçleri ayrıca Filistinli kadının oğlunun eylem hazırlığında olduğunu diğer oğlu Emced’e de söylediğini ve Emced’in evdeki güvenlik kameralarının kayıtlarını işgal güçlerinden gizlediğini öne sürüyor.