Home / Filistin / Filistin Şehitler / ŞEHİT Ailelerinden SİYONİST Rejime: Naaşlarımızı Teslim Et

ŞEHİT Ailelerinden SİYONİST Rejime: Naaşlarımızı Teslim Et

Siyonist işgal güçleri tarafından şehit edildikten sonra naaşları işgal rejimince gasp edilen şehitlerin aileleri Batı Yaka’nın Beytlahim şehrinde bulunan Kızılhaç binası önümde gösteri yaparak, işgal rejiminin gasp ettiği şehit naaşlarını teslim etmesini talep etti.

Kızılhaç binası önünde şehitlerin posterleriyle toplanan onlarca kadın, erkek ve çocuğun şehitlerin naaşlarının teslim edilmesini ve kayıp olanların da ortaya çıkarılmasını istedikleri ifade edildi.

16 yıl önce Kudüs’te gerçekleştirdiği eylemin ardından şehit olan ve o günden beri naaşı teslim edilmeyen Filistinli şehit Muhammed Derağime’nin abisi Amir Derağime yaptığı açıklamada, Kızılhaç teşkilatına insani ve uluslararası görevini hatırlatmak, şehitlerin defnedildiği yerleri öğrenmek için çalışması gerektiğini söyledi.

Derağime naaşların şehit ailelerine teslim işlemi yapılıncaya kadar kabirlerini ziyaret etmelerine izin verilmesini sağlamak için şehit yakınlarıyla Kızılhaç binası önüne geldiklerini söyledi.

Siyonist işgal güçleri 1967 yılından beri 13’ü Beytlahim’den olmak üzere toplam 253 şehidin naaşını elinde tutuyor. Bunlardan 17’si 2015’te başlayan Kudüs intifadasında şehit olanlardandır.