ŞEHİT Aileleri: İSRAİL, Naaşlarımızı Teslim ETMİYOR!

Şehit yakınları yayınladıkları bildiride, işgalcinin gasp ettiği şehit naaşlarını acilen teslim etmesi için sosyal faaliyetlerin başlatılmasını, bu uygulamanın tehlikeleri ve olumsuz sonuçları konusundaki uzman görüşlerine medyada yer verilmesini ve konunun etraflı bir şekilde işlenmesini talep etti.

Siyonist rejimin naaşları gasp politikasına karşı koymak için hukuki ve sosyal çabaların desteklenmesini isteyen şehit yakınları, bu dosyayı içeride ve dışarıda takip etmek için milli bir hukuk komitesinin kurulmasını önerdi.

Şehit yakınları açıklamalarında, içeride ve dışarıda temsil yetkisine sahip kurum ve kuruluşlar aracılığıyla işgalcinin Filistinlilere yönelik zalim politikalarının dünya kamuoyuna duyurulması çağrısı yaptı.

Şehit yakınları, şehit naaşlarını gasp etmenin bir savaş suçu olması nedeniyle işgal rejimini Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne şikayet etmek için bu konuda kapsamlı bir dosya hazırlanmasını talep etti.

Siyonist işgal rejiminin elinde 260 şehidin naaşı var. Bunlardan 33’ü 2015’te başlayan Kudüs İntifadasında şehit olanlar. Şu anda elinde olanların bir kısmı morglarda tutulurken, bazıları da işgal rejiminin rakamlar mezarlığı diye ifade ettiği mezarlığa defnedildi.