ŞEHİT Olmadan Önce 10 SİYONİST Gardiyan DARP ETTİ

Filistinli esir Aziz Uveysat şehit olmadan önce cezaevindeki işgal güçlerinin saldırısına maruz kalması sonucu beyin kanaması geçirmişti.

Filistin esir Feras şu bilgileri verdi: “Araca biner binmez esir Uveysat’ı gördüm. Gözlerinin etrafında morluklar vardı. Bu morarmalar burnunun ortasına kadar geliyordu. Dudaklarında da kan izleri vardı. Bunun nedenini sorduğumda şunları söyledi: Cezaevindeki Siyonist gardiyanlar 2 Mayıs’ta zindana girip beni hücreden çıkardılar. Vahşi bir şekilde üzerime çullanıp darp ettiler. Bazı yerlerimi kırdılar. Dayağın şiddetinden ağzımdaki diş takımı ağzımdan fırladı.”

Feras verdiği bilgide, Uveysat’ın nefes alırken zorlandığını bitkin göründüğünü, kendisine göğsünde acı hissettiğini, nefes almada zorlandığını ve boğazının sürekli kuru olduğunu söylediğini ifade etti.

Bu tanıklığı değerlendiren Esirler İşleri Heyeti Başkanı İsa Karakı’, 25 Mayıs’ta yapılan otopside şehidin belinin sağında yaralar olduğunu, el ve ayaklarında kelepçelerin ağır izlerinin görüldüğünü söyledi.

Esir Uveysat’a karşı üç cinayetin işlendiğini belirten Karakı’ şu hususları dile getirdi:

1.İşgal rejimi esir Uveysat’ın kalp sorunu olduğunu biliyordu. Kendisine 1998 yılında açık kalp ameliyatı yapıldığı tutuklandığı tarihten beri biliniyordu. Buna rağmen ona gereken tedaviyi sunmadı. Bunun sonucunda birçok iç organında hasarlar meydana geldi.

2.Vahşi bir şekilde ona yapılan saldırı sağlığının tehlikeli boyutta bozulmasına ve ardından 20 Mayıs’ta şehit olmasına neden oldu.

3.Cezaevi idaresi ve doktorlar esirin hasta olmasına rağmen ona saldırıp darp ettiler ve sağlığının ciddi boyutta bozulmasına neden oldular. Bunun doğurduğu sıkıntılar neticesinde esir şehit oldu.