RAZAN’ın Kanlı Gömleğiyle KIZININ Yolundan Gidiyor

İşgalci askerlerin göğsünden vurup şehit ettiklerin Razan’ın kanlı gömleğini giyen annesi Sabrin, işgal güçlerinin sınırda vurduğu masum ve savunmasız insanlara müdahale edip yardım ediyor.

Razan (21) üzerinde ilk yardım önlüğü olduğu halde ve yaralılara müdahale için koşarken işgal üçlerinin ateşiyle geçen Cuma günü göğsünden vurularak şehit edildi.

Razan 30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü’nde yaralanan Filistinlilere yardım etmek için gönüllü olarak çalışıyordu.

Sağlık ekibi bünyesinde çalıştığı kıyafeti ve çalışmalarıyla bilindiği halde Razan’ın keskin nişancıların kurşunuyla şehit edilmesi büyük tepkilere neden oldu. Birçok kişi, kurum ve kuruluş işgal güçlerini sivil halka yönelik aşırı güç kullanmakla suçlayıp eleştirmişti.

Han Yunus şehrine yakın Dönüş Çadırına gelen Razan’ın annesi Sabrin yaptığı açıklamada, kızının insani çalışmalarını ve yaralılara yaptığı müdahaleyi tamamlamak için burada bulunduğunu söyledi.

Sabrin açıklamasında, kızının insani bir mesaj verdiğini ve kendisinin de hayatta olduğu müddetçe onu takip edeceğini belirterek, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün son gününe kadar kızının görevini sürdüreceğini ifade etti.