Ramazan Şallah’ın Mirası, Direniş’e Adanmış Bir Hayat…

Hamas’ın Filistin dışındaki teşkilatlarının başkanı Mahir Salah, İslami Cihad Hareketi’nin eski Genel Sekreteri Dr. Ramazan Abdullah Şallah’ın vefatını, “eşsiz bir komutanı kaybettik” şeklinde değerlendirdi.

Yaptığı açıklamada, Filistin direnişinin öncü isimlerinden olan Şallah’ın ahirete intikal etme haberini üzüntüyle öğrendiklerini belirten Salah, “Uzun yıllar maruz kaldığı bir takım hastalıkların sonucunda ahiret yolculuğuna çıkan sevgili kardeşimiz Dr. Ramazan Şallah, geride onlarca yıl direniş mücadelesi yürüttüğü bir hayatı miras olarak bıraktı. Şallah, derin bir düşünce adamı ve aynı zamanda bulduğu her fırsatta ulusal birlik çağrısı yapan bir vatanseverdi. Vefatı hepimiz için büyük bir kayıptır.” ifadelerine yer verdi.

Mahir Salah yaptığı açıklamanın devamında, Dr. Ramazan Abdullah Şallah’ı uzun zamandan beridir tanıdığını, onun yüksek bir ahlak ve eşsiz bir cesaret sahibi olduğunu belirtti.

Mahir Salah açıklamasında, Şallah’ın vefatı münasebetiyle başta İslami Cihad Hareketi olmak üzere tüm Filistinlilere ve bütün İslam ümmetine başsağlığı dilediğini söyledi.

Filistinlilerin, Şallah’ın izini sürdüreceğini belirten Salah, “Kudüs, Mescidi Aksa ve diğer bütün Filistin toprakları özgürlüğe kavuşuncaya kadar, İsrail’in işgaline karşı direnişin, hiç kesintiye uğramadan devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.