Ramallah’ta Gençler Siyonist Güçlerle Çatıştı

İşgal güçlerinin Ramallah kent merkezine baskın düzenlemesi üzerine çıkan çatışmalarda 10 kişi yaralanırken onlarca kişi de işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendi.

İşgal güçleri Ramallah kent merkezine 20’den fazla askeri devriye ve nakil aracıyla girdi ve işgal askerleri dükkânlara baskın düzenlemeye başladı.

İşgal güçlerinin baskını sebebiyle Ramallah kent merkezinde ve Saat Kavşağı bölgesinde işgal askerleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı, işgal güçlerinin yoğun bir şekilde plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandığı kaydedildi.

İşgal askerleriyle Filistinli gençler arasında yaşanan çatışmalar sırasında 4’ü başından ve göğsünden olmak üzere 10 gencin plastik mermilerle yaralandığı belirtildi.

Filistinli gençlerin işgal güçlerini taşladığı ve caddeleri askeri devriye araçlarına kapattığı, kent merkezindeki çatışmaların yaklaşık iki saat devam ettiği bildirildi.

İşgal güçlerinin çatışmalar sırasında gazetecilere engel olduğu ve görüntü almalarına izin vermediği ifade edildi.

İşgal güçleri geçtiğimiz günlerde Ramallah kent merkezinde Halk Cephesi’ne ait bir ofise baskın düzenlemiş ve ofiste arama yapmıştı.