Ramallah’ta Çatışmada 21 Filistinli Yaralandı

Ramallah’ın güneyindeki El-Em’ari Kampı’nda işgal güçleriyle yaşanan çatışmalarda bir Filistinli askeri cipin çarpması sonucu, 20 Filistinli ise plastik mermilerle yaralandı.

Yerel kaynaklar, işgal askerlerinin El-Em’ari Kampı’na üç yönden baskın düzenlediğini, askerlerden bazılarının evlerin çatılarına çıkarak kamp sakinlerinin hareketlerini gözetlediğini söyledi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin kamptaki birçok eve ve dükkana kapılarını patlayıcıyla açarak baskın düzenlediğini, evlerin ve dükkanların altını üstüne getirdiğini bildirdi.

Kamp sakinleriyle işgal askerleri arasında yaşanan çatışmalarda 20 kişinin plastik mermiyle yaralandığını ifade eden kaynaklar, bir gence de işgal ordusuna ait askeri cipin çarptığını belirtti.

İşgal güçlerinin El-Em’ari Kampı’nda altı kişiyi gözaltına aldığı, gözaltına alınanlar arasında işgal rejimi zindanlarından bir hafta önce çıkan eski esir Nail Ebu Kuveyk’in de olduğu kaydedildi.

İşgal ordusu El-Em’ari Kampı’nda dağıttığı bildiride, kampa silah araması yapmak için baskın düzenlediğini öne sürdü.

Bu arada, işgal ordusu bu sabah yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek dokuz Filistinliyi gözaltına aldığını açıkladı.

Bildiride, gözaltına alınanların işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan kişiler olduğu iddia edildi.