RAMALLAH Halkından GAZZE’ye Destek Eylemi

Ramallah kent merkezinde gerçekleştirilen yürüyüşe katılanlar, ABD Başkanı Donald Trump’ın Filistin davasını tasfiye projesine karşı koymak için Gazze Şeridi’ne yönelik yaptırımların sona erdirilmesini istedi.

Ulusal Konsey’in yaptırımların kaldırılması yönündeki kararının uygulanmasını isteyen göstericiler, hükümetin kararı yerine getirmesinin sağlanması çağrısında bulundu.

Göstericiler, attıkları sloganlarla Gazze halkının direnişine ve Kudüs’ü savunmak için gerçekleştiği Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne övgüde bulundu.

Filistin halkının birlik ve bütünlüğüne vurgu yapan göstericiler, işgal rejimiyle müzakerelere yeniden dönülmesini reddetti.

Göstericiler ayrıca Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ndeki memurların maaşlarını teknik sorun bahanesiyle ödememesini de eleştirdi.

Göstericiler, kabul edilemez olduğunu söyledikleri yaptırımlar kaldırılıncaya kadar Batı Yaka ve Kudüs’te gösteri yapmaya devam edeceklerini bildirdi.

Protesto yürüyüşü sırasında Filistin Yönetimi güvenlik görevlilerinden bazılarının sivil kıyafetlerle göstericilerin arasına sızarak gösteriyi provoke ve Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas lehine slogan atmaya çalıştıkları görüldü.