RAHME Kapısında Filistinli 2 GENCE Gözaltı

İşgal polisi Kudüslü iki genci Mescid-i Aksa’daki Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nı açtıkları gerekçesiyle gözaltına aldı.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi basın-yayın ve halkla ilişkiler sorumlusu Firas Ed-Dibs, işgal polisinin Er-Rahme Kapısı bölgesine baskın düzenlediğini, iki gencin kimliklerini kontrol ettiğini, daha sonra Beşşar Necib ve Tevfik Necib isimli gençleri gözaltına alıp sorguya çekmek üzere götürdüğünü söyledi.

Ed-Dibs, Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nın her gün açılmasına engel olmaya çalışan işgal güçlerinin gerek Mescid-i Aksa bekçilerinden ve görevlilerinden olsun gerekse gençlerden olsun Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nı açan herkesi gözaltına aldığına dikkat çekti.

Son bir ay içinde Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nı açtıkları gerekçesiyle 45 kişinin gözaltına alındığına işaret eden Ed-Dibs, işgal polisinin söz konusu kişileri Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezaları verdikten sonra serbest bıraktığını bildirdi.

İslami Vakıflar Dairesi basın-yayın ve halkla ilişkiler sorumlusu, işgal polisinin dün Muhammed Necib isimli genci iki gün Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vererek ve önceki gün de Mescid-i Aksa bekçilerinden Visam Huşeym’i Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nı açtığı gerekçesiyle gözaltına aldıktan sonra iki hafta uzaklaştırma cezası vererek serbest bıraktığını belirtti.