POLONYA’dan İSRAİL Heyeti Ziyaretine İptal

Polonya yönetimi, bu ülkeden tazminat talebini gündeme getirmek isteyen korsan İsrail yetkililerinin Polonya’ya ziyaretini iptal etti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Polonya Dışişleri Bakanlığı, Varşova yönetimi İsrailli yetkililerin Polonya’ya göndermek istedikleri heyette yer alanları değiştirmesi ve böylece tazminat meselesi üzerinde odaklanmak istediği anlaşılmasının ardından bu ziyareti iptal kararı aldığını belirtti.

Siyonist rejimden bir heyet 13 Mayıs Pazartesi günü Polonya’nın başkenti Varşova’yı ziyaret etmesi bekleniyordu. Ancak binlerce Polonyalı Amerika’nın Holokast iddiası sırasında mal varlığına el konan Yahudilere tazminat ödenmesi yönündeki yasasına gösterdikleri tepkide Varşova sokaklarına döküldü.

Amerika’nın çıkardığı ve Holokast iddiası sırasında uğradıkları zararların telafi edilmediği Yahudilere tazminat ödenmesini öngören bu kanun ABD Dışişleri Bakanlığı’nı Polonya gibi ülkelerde Yahudilerin ikinci dünya savaşı sırasında mal varlığına el konan Yahudilerin uğradığı zararı telafi etmeleri yönünde ne kadar ilerleme kaydettiklerini araştırmakla görevlendiriyor.

Ancak Polonya’nın sağcı yönetimi ve muhalefet kanadı Mayıs 2018’de ABD Başkanı Donald Trump tarafından onaylanan bu kanunu umursamıyor ve bu konunun kapanan bir dosya olduğunu belirtiyor.

Polonya yönetiminin son kararı siyonist rejim elebaşılarını öfkelendirdiği belirtiliyor.