Peygamberler Şehri Kudüs Yarışması

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörlüğü İlahiyat Fakültesi Dekanlığı ile Yeşilyurt Belediyesi tarafından organize edilen “Peygamberler Şehri Kudüs, Bilgi- Kültür Ve Sanat Yarışması”  bilgi testi sınavı yapıldı.

GÖZAT  Mescidi Aksa Hatibi: Kudüs İSLAM TOPRAĞIDIR!

İslam tarihinde dini, sosyal, kültürel ve medeniyetler açısından büyük bir yeri olan Kudüs’ün geçmişteki ve bugünkü konumuna üniversite gençliğinin dikkatini çekmek; inceleme, araştırma yapmalarını sağlamak ve kamuoyunda ortak bir bilinç oluşturmak amacıyla “Peygamberler Şehri Kudüs, Bilgi- Kültür ve Sanat Yarışması” düzenlendi.

GÖZAT  Kudüs'ün En Yüksek MİNARESİ YAPILDI

Yarışmayla ilgili bilgi veren dekanlık yetkilileri, Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’ün önemini akademik düzlemde anlaşılmasını canlı tutmak, fetih algısına vurgu yapmak ve öğrencilerin bu konuya yoğunlaşmalarını sağlayarak başarılı olanları ödüllendirmek olduğunu belirttiler.

GÖZAT  Hamas'tan Filistin-Kudüs İntifadası Açıklaması

Yarışmaya resmi ve özel üniversitelerin yüksekokulları dâhil, herhangi bir programa kayıtlı olan ve halen kayıtlı oldukları yüksek eğitim kurumundan ilişiği kesilmemiş lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katıldığı kaydedildi.

Dereceye giren 12 kişi Kudüs gezisine gönderilecekken, yarışmanın ödülleri 27 Mart’ta düzenlenecek törenle verilecek.