ÖZGÜR Kaldığı Gün İSRAİL Tekrar TUTUKLADI

Siyonist işgal güçleri bugün ikindi vakitlerinden sonra, özgürlüğüne kavuşan esir Enes Dirbas’ı işgal altındaki Kudüs’ün El-İsaviye beldesine vardığı sırada yeniden tutukladılar. İşgalcilerin özgürleşen esir Enes Dirbas’la birlikte onun ağabeyini, babasını ve kendisini karşılamaya gelen diğer beş kişiyi daha gözaltına aldıkları bildirildi.

Enes Dirbas’ın El-İsaviyye köyünün Ubeyd mahallesine vardığı sırada, Filistinli kıyafetleri girerek Filistinlilerin arasına sızan özel timlerin Dirbas’ı ve onun karşılanması amacıyla düzenlenen törene katılan yedi kişiyi gözaltına aldıkları ifade edildi. Bölgeye gelen söz konusu özel timlerin üç araca da el koydukları haber verildi.

Özel timlerin düzenlediği baskın ve gerçekleştirdikleri tutuklamalar yüzünden, özgürlüğüne kavuşan Enes Dirbas’ın karşılanması amacıyla Ubeyd mahallesinde düzenlenen program işgalcilerle Filistinliler arasında çatışmaya dönüştü.

Çatışmaya müdahale eden işgal askerlerinin attığı ses bombalarının parçalarının ve atılan lastik mermilerin Filistinli gençlerden bazılarına isabet ettiği ifade edildi. Çatışma esnasında özel timlerin de Filistinli gençlere doğru gerçek mermiler attıkları ifade edildi. Saldırıların bazı kişilerin yaralanmasına sebep olduğu belirtildi ancak kaç kişinin yaralandığı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Enes Ali Dirbas sekiz ay işgal zindanlarında kaldıktan sonra bugün Nakab çölündeki Sahravi hapishanesinden serbest bırakılmıştı.